Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym fotografem, rodzicem szukającym inspiracji, czy po prostu jesteś ciekawy Instagrama, na Instagramie jest mnóstwo fotografów dziecięcych. Te 10 inspirujących profili pomoże Ci znaleźć jednych z najlepszych fotografów w branży.

Anne Geddes

W trakcie swojej kariery Anne Geddes wykonała ikoniczne zdjęcia niemowląt i dzieci. Jej prace były prezentowane w ponad 80 krajach. Zdobyła nawet kilka nagród fotograficznych. Trzykrotnie wystąpiła też w programie Oprah Winfrey Show. Ostatnio wprowadziła na rynek linię farb do pokoju dziecięcego. Ma studio w Nowym Jorku.

Kultowe fotografie niemowląt Geddes są teraz dostępne w limitowanych edycjach – część ta jest produktem wysiłku ekipy portalu . Sprzedaje również kalendarze i kartki okolicznościowe. Jej najnowsza książka, Small World, to retrospektywa całej jej kariery. Podzielona jest na cztery rozdziały.

Small World zabiera nas w podróż przez wczesne portrety Geddes, od noworodków do starszych modeli. Fani nigdy wcześniej nie widzieli niektórych z tych zdjęć.

Choć jej zdjęcia często kojarzą się z naturą, Geddes pracuje również z przyczynami, na których jej zależy. Fotografowała cierpiące dzieci w strefach wojennych, a także wykonywała pracę dla organizacji charytatywnych, takich jak March of Dimes. Ponadto, niedawno wprowadziła na rynek linię farb do pokoju dziecięcego i planuje kontynuować pracę z przyczynami, na których jej zależy.

Stała się również coraz bardziej ostrożna w kwestii tego, jak reklamuje swoją pracę. Geddes mówi, że ludzie oczekują, że wszystko będzie w internecie. I jest świadoma, jak łatwo można skopiować materiał. Ponadto, jak twierdzi, obecnie nie ma zbyt dużego zysku finansowego z nowych prac.

Jej najnowszy projekt nosi nazwę „Small World” i jest efektem współpracy Geddes z wydawnictwem TASCHEN. Jest to książka typu coffee-table, która obejmuje pierwsze 30 lat kariery Geddes. Na zdjęciach znajdują się niemowlęta w wieku od sześciu do siedmiu miesięcy. Książka waży niespełna sześć funtów i zawiera portrety, których fani nigdy wcześniej nie widzieli.

Dave Yoder

Obecnie Dave Yoder jest fotografem National Geographic, ale wcześniej był studentem prestiżowej National College of Art and Design w Paryżu. Zwiedził dalekie krainy, fotografował wielbłądy w Arabii Saudyjskiej i hodował małpy. Jest również dumnym posiadaczem wielu nagród i wyróżnień, w tym miejsca na liście Podróżników Roku National Geographic. W 2012 roku został mianowany stypendystą National Geographic. Dave ma talent do robienia najlepszych zdjęć w najlepszym świetle.

Dave jest samozwańczym miłośnikiem fotografii, co wyjaśnia jego bogaty kanał na Instagramie. Jego kanał może pochwalić się mieszanką zdjęć z całego świata, w tym takich jak Wielki Mur Chiński, most Golden Gate, Wielki Kanion i Wielki Mur Afrykański. Możesz również sprawdzić jego ostatni travelogue, który pokazuje jego ostatnie eskapady.

Instagram Dave’a ma kilka innych ciekawostek do rozważenia, takich jak imię jego psa, imię jego najnowszego partnera biznesowego i nazwę książki, którą przeczytał w wolnym czasie. Jego kanał jest również miłym miejscem do przeglądania w poszukiwaniu poważnych inspiracji. Jego ostatni post na Instagramie, zdjęcie pawiana na szczycie łosia, jest obowiązkowy.

Instagram Dave nie jest jedynym fotografem National Geographic, który przemierza naszą planetę. Goddard Space Flight Center NASA również ma swój imponujący Instagram.

GoldieBlox

Założona przez Debrę Sterling, GoldieBlox jest producentem zabawek edukacyjnych. Jej kreacje zachęcają dziewczynki do rozwijania umiejętności rozwiązywania problemów poprzez rozwiązywanie problemów za pomocą maszyn prostych. Zestawy konstrukcyjne GoldieBlox uczą dziewczynki podstaw inżynierii. To sposób na wcześniejsze zainteresowanie młodych dziewczynek nauką, technologią, inżynierią i matematyką (STEM).

W pierwszym roku istnienia GoldieBlox zebrał ponad 1 milion dolarów w zamówieniach przedpremierowych. Co więcej, GoldieBlox stał się pierwszym start-upem, który kiedykolwiek miał pływak w paradzie Macy’s Thanksgiving Day Parade. Firma stworzyła również aplikacje i książki, które uczą dziewczyny kodowania.

Najnowsza zabawka GoldieBlox shero, Ruby Rails, to figurka akcji, która uczy dziewczynki kodowania, a także celebruje #blackgirlmagic. Ruby Rails to także stylowa figurka akcji, która nosi buty bojowe i całkowicie czarny strój. Może grać kilka różnych ról, od ochroniarza cyborga po tajnego agenta. Jest też dobrym wzorem do naśladowania dla dziewczyn w STEM.

Debra Sterling założyła GoldieBlox, ponieważ chciała dać dziewczynkom sposób na wczesne rozpoczęcie nauki inżynierii i matematyki. Chciała również zakłócić różową alejkę w sklepie z zabawkami. Sterling chciała mieć pewność, że dziewczynki będą miały dostęp do zabawek, które zachęcą je do rozwiązywania problemów.

Aby to zrobić, Sterling potrzebowała czegoś więcej niż tylko zabawek w sklepie. Potrzebowała wsparcia dzieci. Firma zabawkarska zwróciła się do Kickstartera, aby zebrać 150 000 dolarów w 30 dni. Tysiące osób wsparło kampanię.

Asa Sjostrom

Niezależnie od tego, czy szukasz najlepszej fotografii krajobrazowej na Instagramie, najlepszych portretów, czy najbardziej kreatywnego wykorzystania telefonu komórkowego, na platformie jest wielu fotografów, którzy są warte twojego czasu. Niektóre z tych nazwisk obejmują Asa Sjostrom, Ezgi Polat i Mark Hunter. Wszyscy ci fotografowie mają imponujące konto na Instagramie, które otworzy Ci oczy na niektóre z najpiękniejszych i najbardziej inspirujących miejsc na świecie.

Ezgi Polat to berliński fotograf, którego pasją jest gotowanie i fotografia żywności. Jego konto na Instagramie może pochwalić się wieloma zdjęciami, które są warte obejrzenia, w tym kilka zdjęć z food porn. Jego zdjęcia mają urocze światło i stopniowanie kolorów.

Asa Sjostrom to wielokrotnie nagradzana fotografka, która ma reputację obejmującą kwestie praw kobiet. Jej zdjęcia są mistrzostwem w wykorzystaniu naturalnego światła. Otrzymała kilka grantów, w tym szwedzką nagrodę za zdjęcie roku. Była również nominowana do nagrody dziennikarskiej Czerwonego Krzyża. Jest reprezentowana przez Momentagency.

Oprócz bycia fotografem, Ezgi Polat jest również fotografem fotografów. Jego matka była bardzo entuzjastyczną fotografką amatorką, a Ezgi dorastał z aparatem w ręku. Ezgi miał szczęście studiować fotografię w renomowanej Neue School of Fotografie w Berlinie. Jego konto na Instagramie jest warte sprawdzenia, jeśli szukasz obrazów z silnym sumieniem społecznym.

Mike Kus

Obecnie Mike Kus ma 840 000 obserwujących na Instagramie. To czyni go jednym z najpopularniejszych użytkowników Instagrama. Ma zaskakująco wysoki profil i jest osobą wszechstronnie utalentowaną. Współpracował z takimi markami jak Burberry, O2, Red Bull i Land Rover. Jest również regularnym prelegentem na konferencjach dotyczących designu.

Mike Kus jest jednym z pierwszych projektantów, którzy wykorzystali możliwości Instagrama. Jego zdjęcia zdobyły serca wśród użytkowników Instagrama. Obecnie mieszka w Chichester, West Sussex, w Wielkiej Brytanii. Do pracy regularnie dojeżdża do Londynu. Swoje życie osobiste trzyma w tajemnicy.

Mike Kus jest grafikiem i projektantem stron internetowych. Ma również świetne oko do kompozycji i kształtów. Obecnie Kus ma na swoim koncie klientów z całego świata. Jest znany z innowacyjnych ilustracji projektowych.

Strona internetowa Mike’a Kusa posiada motyw Instagrama. Strona jest łatwa w obsłudze za pomocą telefonu. Strona przenosi się z pulpitu na telefon i nie traci żadnych treści. Strona z powodzeniem sprawdza się również jako strona z portfolio. Jest stałym prelegentem na konferencjach dotyczących designu i współpracował z kilkoma dużymi firmami.

Jest kilka powodów, dla których strona Kusa odnosi tak duży sukces. Jednym z nich jest jego zdolność do tworzenia wspaniałych zdjęć z niemal każdej sytuacji. Prosta konstrukcja strony pozwala również na łatwą nawigację.

Oprócz swojej strony internetowej Mike Kus ma również książkę. Książka jest prostym i skutecznym elementarzem fotografii. Skupia się na kreatywnej stronie fotografii i wykorzystuje proste techniki, dzięki którym staniesz się lepszym fotografem.

Ami Vitale

Często kategoryzowana jako fotografka podróżnicza, Ami Vitale podróżowała do ponad 100 krajów. Jej zdjęcia łączą widza z problemami, na których jej zależy. Niezależnie od tego, czy dokumentuje konflikt na Bliskim Wschodzie, czy też fotografuje pierwszego bałwana w Michigan, jej celem jest podniesienie ludzi na duchu i pokazanie znaczenia dzikiej przyrody.

Ami Vitale otrzymała wiele nagród i wyróżnień za swoją pracę. Została uznana za Magazine Photographer of the Year przez National Press Photographers Association. Była również nominowana do nagrody World Press Photo. InStyle Magazine uznał ją za jedną z pięćdziesięciu Badass Women. Jej zdjęcia pojawiły się również w magazynie Time.

Podczas gdy prace Ami Vitale często skupiają się na dzikiej przyrodzie, jest ona również filmowcem. Odbyła podróże do kilkudziesięciu krajów i spędziła czas w wielu różnych strefach konfliktu. Współpracowała z National Geographic, aby udokumentować powrót do zdrowia pand olbrzymich w Chinach. Fotografowała również słonie i nosorożce w Kenii.

Strona internetowa Vitale wymienia wiele istotnych konkursów, grantów i możliwości dla aspirujących fotografów. Zawiera również listę porad związanych z dziką przyrodą. Oprócz swojej pracy jest ona autorką i członkiem Photojournalism Advisory Council Fundacji Alexia.

Jej prace zostały docenione przez liczne organizacje fotograficzne, w tym Lucie Awards, World Press Photo i International Photography Awards. Otrzymała również Daniel Pearl Award za wybitne reportaże. Jej prace były publikowane przez National Geographic, inne wydawnictwa monolityczne i nie tylko.